Graži šypsena – vienas nuostabiausių dalykų pasaulyje

Paskelbta: Antradienis, 25 Spalio 2011

Spalio 21 dieną lopšelyje-darželyje „Saulutė“ apsilankė ugdytinės Agotėlės mama - burnos higienistė Ieva Koklevičienė, dirbanti Birštono odontologijos klinikoje „Gražių šypsenų namai“. Į salę susirinko „Ežiukų“ ir „Voveriukų“ grupės vaikučiai su auklėtojomis: A. Alšauskiene, J. Juodsnukiene, I.Smolskyte, D. Ivanauskiene. Burnos higienistė Ieva pasakojo, kaip reikia prižiūrėti ir taisyklingai valyti dantukus, kad jie būtų sveiki ir švarūs.

Parodė vaikams filmuką apie dantukus, pademonstravo skaidres „Vaikų burna jų pačių akimis“. Vaikai sužinojo, kaip išvengti ėduonies ir su juo kovoti. Higienistė mūsų mažiesiems paaiškino, kad dantukus reikia valyti tik vaikiška dantų pasta, o šepetėlį keisti kas tris mėnesius. Agotėlės mama  priminė, kad reikia nepamiršti kas pusę metų apsilankyti pas dantų gydytoją, o esant būtinybei tai daryti ir dažniau. Jei nuo pat mažens vaikus  įpratinsime valyti dantukus ir juos prižiūrėti, tai mūsų mažieji ilgiau džiaugsis savo gražia šypsena. Paklausti higienistės, ar kasdien valo dantukus, vaikai sąžiningai prisipažino, kad tai daro ne visada. Svarbu kuo ankščiau  įdiegti vaikui teisingus burnos higienos įpročius, kad jis galėtų džiaugtis sveikais dantimis visą gyvenimą - teigė burnos higienistė. Susitikimas vaikučiams paliko didelį įspūdį, visi gavo dovanėles: knygeles „Dantukai ir draugai“, aktyviausiai dalyvaujantys buvo apdovanoti dantų šepetėliais. Dovanas vaikams skyrė odontologijos klinikos direktorė - vadovė Lina  Sutkevičienė.

Auklėtojos: A. Alšauskienė, J.Juodsnukienė