Edukacinė išvyka į Prienų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

Paskelbta: Trečiadienis, 23 Gegužė 2018

Gražų gegužės rytą „Voveriukų“, „Ežiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai su auklėtojomis Jolanta, Danguole ir Lidija išsiruošė į Prienų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Kelionė pėsčiomis privertė vaikus susikaupti, atidžiai stebėti kelio ženklus, saugiai eiti per pėsčiųjų perėjas.

Gaisrinės patalpose mus su šypsena pasitiko gelbėjimo tarnybos inspektorė Rūta Palaimaitė – Jonaitienė, budinčios pamainos skyrininkas Darius Butkevičius bei ugniagesiai gelbėtojai. Ugdytiniai buvo pakviesti apžiūrėti įvairias patalpas ir įrenginius. Paskui patekome į didžiulį garažą, kur pareigūnai mažuosius smalsuolius supažindino su ugniagesių automobiliais. Kiekvienas turėjo galimybę atsisėsti į jį ir pasijusti tikru gelbėtoju. Atidarius mašinos duris, ugniagesiai pademonstravo, kaip veikia žirklės metalui pjaustyti, papasakojo, kaip gesinamas gaisras. Taip pat turėjo galimybę pasimatuoti šalmus, patikrinti batų, įvairių darbo įrankių svorį. Gelbėtojas atkreipė dėmesį ir į tai, kad vykstant į gaisro vietą, lengvieji automobiliai praleidžia ugniagesių mašiną net ir degant raudonam šviesoforo signalui. Ugdytiniai ugniagesio komentarų klausėsi labai susidomėję. Vaikai grįžo į darželį kupini įvairių minčių ir įspūdžių.

Dėkojame priešgaisrinės tarnybos darbuotojams už šiltą priėmimą bei suteiktas žinias!

Auklėtoja Jolanta