Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“

Paskelbta: Pirmadienis, 15 Balandis 2019

Mūsų darželis dalyvavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų  projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kurį organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Vasario pabaigoje vyko pirmasis etapas, kurio metu keturios komandos sportavo ir rungtyniavo, o draugai su auklėtojomis aktyviai palaikė jaunuosius sportininkus. Vėliau, kovo 19 dieną, vaikams padėjusios pasirengti varžyboms auklėtojos Laura Ravinskienė ir Inesa Tamošiūnienė su 6 ugdytinių komanda vyko į II-ąjį etapą, kuris vyko Marijampolėje ir gavo teisę dalyvauti finaliniame etape. Antrojo etapo metu jaunųjų sportininkų komanda varžėsi dar su 4 komandomis iš Marijampolės, Kalvarijos. Varžybų metu vaikai rungtyniavo estafetėse, o po varžybų parsivežė prizus ir gausybę puikių emocijų. Balandžio 6 dieną Alytuje vyko projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ finalinis festivalis, kurio metu vaikai taip pat sportavo ir rungtyniavo, tačiau čia visos rungtys buvo skirtos ne išrinkti nugalėtojus, o smagiai ir aktyviai pasportuoti. Nes čia mes esame visi nugalėtojai! Viena didžiausių pramogų finaliniame festivalyje – fotosesija su sportininku. Alytuje mažieji sportininkai ir pedagogai bendravo su viena geriausių Lietuvos tinklininkių Vytene Vitkauskaite!  Na ir žinoma, po rungtynių ilgai laukti apdovanojimai – mūsų mažieji sportininkai: Hubertas, Gabija, Vanesa, Ūla, Aleksandras ir Dominykas su pedagogėmis Inesa Tamošiūniene ir Laura Revinskiene parsivežė nugalėtojų taurę, medalius ir simbolines dovanas. O svarbiausia patyrėme daug puikių įspūdžių, didelį norą ir toliau sportuoti ir dalyvauti sporto renginiuose.

Vienas pagrindinių Lietuvos mažųjų žaidynių tikslų - kad vaikai užsiimtų kuo įvairesne fizine veikla ir kuo įvairiapusiškiau judėtų. Tokiu būdu mažieji lavina skirtingus judesius, tampa universalesni, ugdo meilę sportui, o tuo pačiu ir įprotį aktyviai gyventi.

Auklėtoja Inesa Tamošiūnienė