„Ikimokyklinukų žiemos olimpiada“

Kategorija: 2022-2023 m.m. Paskelbta: Antradienis, 07 Kovas 2023 Autorius Super User

Jau vienuolikti metai, kai šis projektas kviečia Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes burtis bendram sveikatingumo renginiui „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2023“. Šiais metais projektas buvo vykdomas sausio 9 – vasario 28 dienomis.  Projekto metu buvo siūloma ne tik organizuoti veiklas susijusias su žiemos sporto šakomis, bet per patyriminį ugdymą įgyti žinių susijusių su Olimpiada, bei patirti žiemos malonumus. Vaikai nori sužinoti, išmokti, suprasti, kas vyksta aplinkui. Tyrinėdami atidžiai stebi, klausosi, liečia, domisi. Šio projekto siūlomos veiklos leido vaikams visa tai pajusti taikant STEAM metodus.

S – gamtamokslinis ugdymas: vaikai tyrinėjo, atrado gamtos reiškinius su ledu, sniegu vandeniu.

T – technologijų  pažinimas: susipažino su žiemos Olimpinėmis sporto šakomis.

E – inžinerinis mąstymas: sukūrė aplinkas pasirinktoms sporto šakoms, panaudojant baltos spalvos elementus.

A – meno pasaulis: kūrė Olimpiados įvaizdį, piešė ant stiklo, veidrodžio balta spalva atspindinčias žiemos olimpines sporto šakas.

M – matematika: ant STEAM raidžių trafareto klijavo nuotraukas iš Olimpiados veiklų, skaičiavo kiek sporto šakų pažino, kiek dalyvių dalyvavo tam tikrose sporto šakose.

Šių metų žiemos Olimpinių žaidynių principas – svarbu dalyvauti, o ne nugalėti.

Mokytoja Jūratė Vilkaitė Barcelos