LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS – 2023

Kategorija: 2022-2023 m.m. Paskelbta: Trečiadienis, 12 Balandis 2023 Autorius Super User

Jau šešti metai į Prienų lopšelį – darželį  ,,Saulutė“ sugrįžta didžiausias ikimokyklinių ugdymo įstaigų projektas ,,Lietuvos Mažųjų žaidynės“. Projekte dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš 58 Lietuvos savivaldybių arba daugiau nei 45 tūkst. darželinukų bei 900 ugdytojų. Projektą organizuoja  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Lietuvos mažųjų žaidynės - visą Lietuvą apimantis, vaikus, pedagogus, ugdymo įstaigų administracijos darbuotojus bei tėvus įtraukiantis projektas. Šių metų projekto tikslas – ugdyti 1-7 m. vaikų fizinį raštingumą, pritaikant naujai sukurtą fizinio raštingumo modelį ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams Lietuvoje. Projektą globoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Projektas ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ vykdomas 4 etapais: mokymai pedagogams, virtualūs užsiėmimai, festivaliai įstaigose ir respublikiniai festivaliai.

Teoriniuose – praktiniuose mokymuose ,,Fizinio raštingumo ugdymo galimybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“ dalyvavo vyr. mokytojos Laura Revinskienė ir Inesa Tamošiūnienė. Mokytojos yra projekto koordinatorės įstaigoje.

Nuo vasario 1 dienos startavo  ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ II etapas – virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai vaikams, kuris vyko 8 savaites. Kiekvieną savaitę projekto organizatoriai įkėlė virtualius užsiėmimus, kurių metu vaikai lavino tam tikrus judėjimo įgūdžius: ėjimo, pusiausvyros, šuoliavimo, lankstumo, koordinacijos, ritmikos, jėgos.

Įstaigos festivalis mūsų darželyje vyks balandžio 25 dieną, o gegužės 13 dieną darželio komanda – 2 mokytojos ir 6 vaikai, dalyvaus respublikiniame ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalyje Alytuje.

Vyr. mokytoja Laura Revinskienė