Margučių raštai

Paskelbta: Ketvirtadienis, 20 Balandis 2017

Ruošiantis didžiausioms ir gražiausioms metų šventėms Šv. Velykoms su priešmokyklinės ir ,,Ežiukų“ grupės vaikučiais apsilankėme Prienų krašto muziejuje. Čia dalyvavome edukacinėje programoje ,,Margučių raštų paslaptys‘‘. Jos metu mūsų vaikučiai buvo supažindinti su Velykų tradicijomis, papročiais, margučių marginimo būdais, jų raštų, ornamentų simbolika bei jos reikšmėmis. Taip pat apžiūrėjome margučių parodą ir išbandėme patį seniausią margučių marginimo būdą – marginimą vašku. Vaikai turėjo galimybę patyrinėti karšto vaško savybes ir dar kartą įsitikinti, jog marginant karštu vašku būtina laikytis saugaus ir atsargaus elgesio taisyklių.

Mūsų margučiai pasipuošė pačiais gražiausiais, vaikiška rankele margintais raštais ir nuostabiausiomis spalvomis. Margučių raštuose vaikai sudėjo savo meilę, pažinimo džiaugsmą, išgyventas emocijas ir nekantrų Šv. Velykų laukimą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė S. Leonavičienė